Trending News

परराष्ट्र मन्त्री ज्ञवालीले भारतीय उच्चाधिकारीसित पनि भेट गर्ने, यस्तो छ, भारत भ्रमणको कार्यतालिका

0 Shares

काठमाण्डौ, 13 जनवरी 2021

नेपाल–भारत परराष्ट्र मन्त्रीस्तरीय संयुक्त आयोगको बैठकमा सहभागी हुन परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवाली भोली (बिहीवार) भारत भ्रमणमा जानुहुनेछ । परराष्ट्र मन्त्रालयले मन्त्री ज्ञवालीले 14 जनवरी देखि 16 जनवरीसम्म भारत भ्रमण गर्ने तालिका सार्वजनिक गरेको हो ।

मन्त्रालयद्वारा जारी विज्ञप्ती अनुसार भ्रमणका क्रममा नेपाल–भारतको द्विपक्षीय सम्बन्धहरु, व्यापार, पारवहन,ऊर्जा, सीमा, कोरोना भाइरसमा सहकार्य, पूर्वाधार, कनेक्टिभिटी, लगानी, कृषि, पर्यटन, संस्कृति लगायत विषयमा छलफल हुनेछ ।

भ्रमणका दौरान ज्ञवालीले भारतका उच्च तहका प्रतिनिधिहरुसँग पनि भेटवार्ता गर्ने कार्यक्रम रहेको मन्त्रालयले जनाएको छ । उक्त भ्रमणमा मन्त्री ज्ञवालीसहित भारतका लागि नेपाली राजदूत, परराष्ट्र सचिव, स्वास्थ्य सचिव लगायतको सहभागिता रहने बताइएको छ । ज्ञवाली जनवरी 16 मा स्वदेश फर्कने कार्यक्रम छ।

नेपालमा राजनीतिक अस्थिरताका बिच नेपाल सरकारका परराष्ट्रमन्त्रीको भारत भ्रमणलाई चासोका साथ हेरिएको छ ।