Trending News

कोरोना संक्रमित व्यक्तिमा पनि ओमिक्रोनबाट पुनः संक्रमण हुने खतरा

0 Shares

4 दिसम्बर 2021

विश्वका सबै देशलाई दक्षिण अफ्रिकाका विज्ञहरूको नयाँ प्रतिवेदनले फेरि चकित बनाएको छ । रिपोर्टका अनुसार ओमिक्रोनमा डेल्टा भन्दा तीन गुणा बढी रिइन्फेक्सन हुने जोखिम रहेको छ । यसको मतलब कोरोनाअघि संक्रमित भएका व्यक्तिहरूलाई पनि ओमिक्रोनबाट सङ्क्रमण हुने जोखिम हुन्छ। दक्षिण अफ्रिकाले नोभेम्बरको अन्तिम साता विश्वलाई यस भेरियन्टको बारेमा चेतावनी दिएको थियो, जसले विश्वको चिन्ता बढाएको थियो। खोप लिने वा कोरोना संक्रमित भएकालाई पनि यसबाट जोगाउनुपर्ने प्रतिवेदनले स्पष्ट पारेको छ । दक्षिण अफ्रिकामा हरेक दिन हजारौं नयाँ केसहरू आउँदैछन्। नोभेम्बरको पहिलो र दोस्रो साताको तुलनामा यो निरन्तर बढिरहेको छ । अहिलेसम्म बिहीबार सबैभन्दा बढी ११ हजार ५ सय संक्रमित भेटिएका छन् । हालसम्म दक्षिण अफ्रिकाका ९ प्रान्तमध्ये ५ प्रान्तमा ओमिक्रोनका केसहरू भेटिएका छन् । यसबाहेक भारतलगायत २५ भन्दा बढी देशमा अहिलेसम्म ओमिक्रोनका केस भेटिएका छन् । दक्षिण अफ्रिकाको प्रारम्भिक तथ्याङ्कको आधारमा हालैको प्रतिवेदन सार्वजनिक गरिएको हो ।