Trending News

कपिल सिब्बलले कांग्रेसबाट दिए राजीनामा

0 Shares

दिल्ली, 25 मई 2022

भारतीय कांग्रेसमा लामो समयदेखि नेतृत्व परिवर्तनको माग गर्दै आएका दिग्गज नेता कपिल सिब्बलले कांग्रेसबाट राजीनामा दिएका छन्। कांग्रेसको G-23 का प्रमुख विद्रोही सिब्बलले ठूलो मौनताका साथ कांग्रेस छाडे। सिब्बल आफैले बुधवार 25 मई मा कांग्रेस छोड्ने घोषणा गरेका हुन्। उम्मेदवारी दर्ता गरेपछि कपिल सिब्बलले भने, ‘मैले 16 मई कांग्रेस पार्टीबाट राजीनामा दिएको थिएँ । मैले स्वतन्त्र उम्मेदवारको रुपमा उम्मेदवारी दिएको छु । म सधैं देशमा स्वतन्त्र आवाज बन्न चाहन्छु। उनले भने, ‘देशमा स्वतन्त्र आवाज हुन जरुरी छ । प्रतिपक्षमा रहेर वर्तमान सरकारको विरोध गर्न सकौँ भनेर गठबन्धन गर्न चाहन्छौँ । सिब्बलसँगै कांग्रेसका धेरै वरिष्ठ नेताहरूले गान्धी परिवारलाई कांग्रेसबाट बाहिरिने र नयाँ नेतृत्वको लागि मार्ग प्रशस्त गर्न माग गरिरहेका छन्। कपिल सिब्बलको भनाइबाट कांग्रेसका धेरै नेताहरु पनि आक्रोशित भएका छन् । तर बुधबार सिब्बलले कांग्रेसबाट फरक बाटो रोजे। उनी समाजवादी पार्टीको समर्थनमा राज्यसभामा जाँदैछन् । मुख्य कुरा यो हो  उनी औपचारिक रुपमा सपामा प्रवेश गरेका छैनन् । उल्लेखनीय छ कि हालै का दिनहरूमा सपा नेता आजम खानले सिब्बलको धेरै प्रशंसा गरेका थिए। त्यसयता पार्टीले उनलाई राज्यसभाको टिकट दिने अनुमान गरिएको थियो । कपिल सिब्बलले अखिलेश यादवलाई भेटेर उम्मेदवारी दर्ता गराएका हुन् । उनको मनोनयनमा अखिलेश यादव आफै पनि उपस्थित थिए ।