Trending News

हृदयघातका कारण वेन्डेल रोडरिक्सको निधन, उनको निधन हुँदा बलिउड दुखि

84 Shares

नयाँदिल्ली, १५ फरवरी, २०२०
भारतका चर्चित फेशन डिजाइनर वेन्डेल रोडरिक्सको हृदयघातका कारण ५९ वर्षको उमेरमा निधन भएको छ । उनको असामयिक निधनमा पूरा बलिउड शोकमग्न छ । इको–फ्रेन्डली फेशनका लागि चर्चित वेन्डेलबारे हामी यस्ता केही जानकारी दिँदै छौं जसबारे सायद तपाईंलाई थाहा नहोला ।

वेन्डेल रोडरिक्सको जन्म गोवाको क्याथोलिक परिवारमा भएको थियो तर उनी मुम्बईमा हुर्के बढेका थिए ।
वेन्डेलले लस एन्जेलिस र पेरिसमा आफूले कमाएर जम्मा गरेको पैसाले फेशन डिजाइनिङको पढाई गरेका हुन् । उनले सन् १९९० मा आफ्नो पहिलो कलेक्सनलाई शोकेस गरे । तत्पश्चात उनलाई गुरु अफ मिनिमालिजमको उपाधि दिइयो । वातावरण अनुकुल र दिगो फेशनको कुरा गर्ने पहिलो व्यक्तिमध्ये उनी पनि एक हुन् । उनले सन् १९८९ मा आफ्नो फेसन ब्रान्ड सार्वजनिक गरे र उनले सन् २०१६ मा अवकाशको घोषणा पनि गरे ।
वेन्डेललाई भारतको चौथो सर्वोच्च नागरिक पुरस्कार पद्मश्रीबाट सन् २०१४ मा सम्मानित गरियो । वेन्डेलले रिजोर्ट वेअरको कन्सेप्टलाई अघि बढाउन महत्वपूर्ण भूमिका निभाएका थिए ।
वेन्डेल विभिन्न सामाजिक मुद्दाको विषयमा सक्रिय थिए र समलिङ्गी अधिकारका लागि निकै मुखर थिए ।
‘फ्यान’ फिल्मबाट चर्चामा आएकी वलूशा डिसूजाले मोडलको रुपमा आफ्नो करियरको सुरुवात गरेकी थिइन् । वेन्डेललाई श्रद्धाञ्जली दिने बेला वलूशाले आफ्ना सुरुवाती दिनलाई याद गरिन् । उनले भनिन्, ‘आज जे छु, त्यसका लागि तपाईंप्रति निकै कृतज्ञ छु । तपाईंले १६ वर्षको उमेरमा मेरो क्षमता पहिचान गर्नुभयो र त्यसपछि तपाईंले मेरो साथ कहिले पनि छोड्नुभएन ।’ फ्यानमा शाहरुख खानको मुख्य भूमिका छ । वेन्डेलका लागि अर्जुन रामपालकी पूर्व श्रीमतीले मोडलिङ पनि गरेकी थिइन् । अर्जुन रामपालकी पूर्व प्रेमिका मेहर जेसियाले वेन्डलका लागि मोडलिङ गरेकी थिइन् । उनले याद गर्दै लेखिन्, ‘यो स्तब्ध पारिदिने खबर हो ।