Trending News

श्रीलंकामा राष्ट्रपतिद्वारा संसद भंग, 25 अप्रेलमा मध्यावधि चुनावको घोषणा

19 Shares

नयाँ दिल्ली, 3 मार्च

श्रीलंकाका राष्ट्रपति गोतबाया राजपक्षेले सोमवार संसद भंग गर्दै 25 अप्रेलमा मध्यावधि चुनाव गराउने घोषणा गर्नुभएको छ । श्रीलंकाको संसद निर्धारित अवधिभन्दा छ महिना पहिला भंग भएको हो । जानकारीका अनुसार राष्ट्रपतिले मध्यराति संसद भंग गर्ने आदेशमा हस्ताक्षर गर्नुभएको हो। वर्तमान संसदको गठन 1 सेप्टेम्बर 2015 मा भएको थियो । श्रीलंकामा संसद भंग गर्नका लागि साढे 4 वर्ष कार्यकाल पूरा भएको हुन आवश्यक छ । अधिसूचनाका अनुसार द्दछ अप्रेलमा चुनाव भएसँगै नयाँ संसदको पहिलो सत्र मे ज्ञद्ध मा शुरू हुनेछ । राजनीतिक दल र निर्दलीय उम्मीदवार 12 देखि 19 मार्चसम्म नामांकन गराउन सक्नेछन । श्रीलंकाका योग्य उम्मेदवारहरुले 196 संसद सदस्यहरुको चयन गर्नेछन । श्रीलंकाको संसदको कुल सदस्य संख्या 225 छ। त्यस मध्ये 29 सदस्य समानुपातिक प्रतिनिधित्वका आधारमा चयन गरिन्छ।