Trending News

भारतमा अलपत्र नेपालीलाई नफर्काउने प्रधानमन्त्री ओलीको निर्णय

11K Shares

काठमाण्डौँ, 3 मे 2020

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले भारतमा अलपत्र नेपालीहरूलाई अहिले स्वदेश नफर्काईने बताउनुभएको छ। भारतमा रहेका नेपालीहरूले आफुहरू अलपत्र परेर भोकै मर्ने अवस्था आएकोले नेपाल फर्काउन गुहार गरिरहेका बेला प्रधानमन्त्री ओलीले भारतबाट कोरोना भित्रिने सम्भावना बढि भएकाले अहिले नै नेपालीलाई ल्याउन नसकिने बताउनुभएको हो।

उहाँले भारतमा रहेका नेपालीहरुलाई अहिलेको अवस्थामा स्वदेश ल्याउनु स्वास्थ्यको हिसाबले जोखिमपूर्ण हुने बताउनुभयो। आइतबार मन्त्रिपरिषद् बैठकमा सो विषयमा छलफल भएपछि सीमानाकामा रहेका मानिसलाई ल्याउन खोज्दा दिल्लीमा रहेका मानिसहरु पनि हिँड्न थाल्ने भएकाले अहिले नै भारतमा रहेका नेपालीको उद्धार सम्भव नभएको प्रधानमन्त्रीले बताउनुभयो।

भारतबाट कोरोना भित्रिन नदिन सीमानामा अझै कडाइ गर्न प्रधानमन्त्रीले निर्देशन दिनुभयो। उहाँले लकडाउन कडाइ साथ पालना गराउन गृहमन्त्रीलाई निर्देशन पनि दिनुभएको छ।