Trending News

मोहन्याल गाउँपालिकाका पहिरो पीडितहरुलाई आर्थिक गतिशिल युवा समाजद्वारा आर्थिक सहयोग

129 Shares

कैलाली, 25 सेप्टेम्बर

कैलाली जिल्लाको अति दुर्गम मोहन्याल गाउँपालिकामा गत भदौ महिनामा गएको पहिरोमा पीडित बनेकाहरुलाई आर्थिक सहयोग गरिएको छ । आफ्नो क्षेत्रको विकासका लागि गठित भएको संस्था मोहन्याल गतिशिल युवा समाजले पहिरो पीडितहरुका लागि सहयोग संकलन गरि 11 घरधुरीका लागि 5/5 हजारका दरले 55 हजार आर्थिक सहयोग वितरण गरेको हो । गत भदौमा परेको अविरल वर्षाका कारण मोहन्याल गाउँपालिका वडा नं २ नारङ्गेमा गएको पहिरोले मानवीय क्षति नभएपनि ११ घरपरिवार विस्थापित भएका थिए । पीडितहरुलाई राहत उपलब्ध गराउन गतिशिल युवा समाजका सदस्यहरु निकै अफ्ठ्यारो बाटो, खोला नाला पार गरि करिब ३ दिनको यात्रा गर्दै घटनास्थल पुगेका थिए । समाजका तर्फबाट जनक सुनार, मनोज साउद, केशव माझी, प्रशान्त शाही, नारायण जैशी, हेमन्त धमला र पत्रकार चन्द्र खनाललगायतको टोली घटनास्थल पुगेको थियो । स्थानीय वीर बहादुर राना मगरका अनुसार पहिरोले घरहरु बगाउँदा लगभग एक करोड बराबरको क्षति भएको थियो । ठुलो क्षति भएपछि राहतको व्यवस्था गरिदिन स्थानीय पीडितहरुले अनुरोध गरेपछि समाज सहयोगका लागि अगाडी आएको हो । समाजले अभियानमा सहयोग गर्ने समाजसेवीहरु इशा गुरुङ, मिना ठकुरी, सबिना सिंहलगायतका सम्पुर्ण सहयोगीहरुप्रति आभार व्यक्त गरेको छ ।