Trending News

क्रिकेटमा नेपालको लगातार दोस्रो जित

0 Shares

काठमाण्डौ, 19 अप्रिल 2021
मलेशियालाई 9 विकेटले हराउँदै घरेलु टोली नेपालले त्रिकोणात्मक शृङ्खलामा लगातार दोस्रो जित निकालेको छ । कीर्तिपुर स्थित त्रिभुवन विश्व विद्यालयको मैदानमा सम्पन्न खेलमा नेपालले पाहुना टोली मलेशियालाई हराउँदा ओपनरद्वय कुशल भुर्तेल र आशिफ शेखको सतकीय साझेदारीमा नेपालले लगातार दोस्रो खेलमा पनि जित निकाल्न सफल भएको हो । मलेशियाले दिएको 1 सय 10 रनको लक्ष्य पछ्याउने क्रममा नेपालका ओपनर कुशल भुर्तेलले अर्धसतकीय इनिङ खेले । यसै शृखंलाबाट अन्तर्राष्ट्रिय खेलमा डेब्यु गरेका कुशलले लगातार दोस्रो खेलमा पनि अर्ध सतक पूरा गरेका छन् । 41 बलको सामना गरेको कुशलले 3 चौका र 5 छक्का प्रहार गर्दै नटआउट 61 रनको पारी खेले । यस अघि भएको पहिलो खेलमा कुशल र आशिफ दुबैले ले नेदरल्यान्ड्सविरुद्ध अर्धसतकीय इनिङ्स खेलेका थिए । जितका लागि 8 रन आवश्यक हुँदाको अवस्थामा कुशललाई साथ दिएका अशिफ शेख 42 रनमा पवेलियन फर्किए । 29 बलमा 4 चौका र 1 छक्का प्रहार गरेको आशिफ पछि ब्याटिङमा आएको उपकप्तान दिपेन्द्र सिंह ऐरी ६ रनमा अविजित रहँदा नेपालले लक्ष्य भेटाउन सफल भएको छ ।

यस अघि टस हारेर पहिला ब्याटिङ गरेको मलेशियाले 16.5 ओभरमा सबै विकेट गुमाएर मात्र 1 सय 9 रन जोडेको थियो । खराब सुरुवात गरेको मलेसियाले दोस्रो ओभरको चौथो बलमा पहिलो विकेट गुमाएको थियो । अनवर अरुदिनलाई 8 रनमा पेभिलियन फर्किएका थिए । त्यसपछि मैदान प्रवेश गरेका कप्तान अहमद फाइज धेरै बेर क्रिजमा टिक्न सकेनन् । टोलीले 34 रन बनाउँदा 3  रनमा मैदानबाट बाहिरिन बाध्य बने ।

तेस्रो विकेटको रुपमा मलेसियाले विरन्दीप सिंह 6 रनमा सोमपालको बलमा बोल्ड भए । चौथो विकेटको रुपमा मलेसियाले ओपनर ब्याट्सम्यान साद अजिज 27 रनको योगफल तयार पार्दा दिपेन्द्रसिंह ऐरीको बलमा आशिफ शेखबाट समातिए । अमिनुद्दीन रामलीले 15 रन जोड्न बाहेक अन्य खेलाडीले दोहोरो अंकमा रन छुन सकेनन ।

नेपालका लागि करण केसीले सर्वाधिक 3 विकेट निकाल्दा सन्दिप लामिछानेले 2 तथा सोमपाल कामी, दिपेन्द्र सिंह ऐरी, शाहब आलम र कुशल मल्लको नाममा एक एक विकेट रह्यो । जितसँगै नेपालले शृखंलामा लगातार दोस्रो जित निकाल्दै तालिकामा शीर्षता कायमै राखेको छ । 2 खेलमा स्पष्ट जित निकालेको नेपालको 4 अंक भएको छ भने दुई मध्ये एक खेलमा जित निकालेको नेदरल्यान्ड्स 2 अंकका साथ दोस्रो र अंकविहिन मलेशिया तेस्रो स्थानमा छ । अर्को खेल नेपालले मंगलबार त्रिभुवन विश्व विद्यालयको मैदानमा नेदरल्यान्ड्सँग खेल्नेछ ।