Trending News

कृषि कानूनको एक वर्ष पूरा: अकाली दलको आज ठूलो प्रदर्शन,  दिल्ली हरियाणा सिमानामा प्रहरीले रोकियो

0 Shares

दिल्ली, 17 सितम्बर 2021

आज दिल्लीमा शिरोमणि अकाली दलले कृषि कानूनको बिरुद्ध प्रदर्शन गर्ने तयारी गरेको छ। प्रदर्शनकारी गुरुद्धारा रकाबगंज साहिबबाट संसद सम्म एक मार्च निकाल्न चाहेका छन्। उनीहरुलाई रोक्न प्रहरीले व्यापक ब्यवस्था गरेको छ। विहान अगाडि बढना लाएका मामानिसहरु माथि हल्का बल प्रयोग भएको थियो। प्रदर्शनमा भाग लिन जाँदै गरेका अकाली कार्यकर्ताहरुलाई दिल्ली पुलिसले झाडोडा सिमानामा रोके। पञ्जाब नम्बर सबै सवारी साधन फिर्ता गरियो। कार्यकर्ताहरूले विरोध गरे, तर पुलिस र सीआरपीएफले उनीहरुलाई बलले रोके। यस पछि यी कामदारहरु सीमामा फर्केका छन। प्रहरी अनुसार कोविड नियमका कारण यो मार्चका लागि अनुमति दिईएको छैन। अकाली दलका प्रमुख सुखबीर सिंह बादल र हरसिमरत कौर बादलले जनतालाई मंगलबार विरोध प्रदर्शनमा सामेल हुन अपील गरेका थिए। हरसिमरत कौरले एक ट्वीटमा भनेकी छिन् कि पुलिसले दिल्लीमा सबै प्रवेश बिन्दुहरु बन्द गरेको छ र केहि कार्यकर्ताहरुलाई हिरासतमा लिएको छ। उनले भने कि यो एक गैर-घोषित आपतकाल हो।