Trending News

राष्ट्रपति भण्डारीद्वारा जनताको उद्यमशीलता प्रर्वद्धन गर्न आह्वान

0 Shares

काठमाडौं, 25 नवम्बर 2021

राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले जनताको उद्यमशीलता प्रर्वद्धन गर्न आह्वान गर्नुभएको छ । विहिबार महालेखा परीक्षकको अत्याधुनिक भवन उद्घाटन गर्दै राष्ट्रपति विद्यादेवी भन्डारीले व्यापार घाटा कम गर्न जनताको उद्यमशीलता प्रर्वद्धन गर्न आह्वान गर्नुभएको हो । उहाँले नेपालमा वेरुजु बढ्नु दुःखद भएको बताउदै विभिन्न नियमनकारी निकाय हुँदाहुदै कसरी वेरुजु आउँछ भन्दै प्रश्न समेत गर्नुभयो।  महालेखा परीक्षक टंकमणि शर्माले प्रादेशीक कार्यालय समेत स्थापना हुने भएकाले लेखा परीक्षण छिटोछरितो हुने जानकारी दिनुभयो । उहाँले विगतमा माहालेखा परीक्षणको वार्षिक प्रतिवेदन कोराना भाइरसका कारण पेस गर्न नपाएपनि अव भने केही सहज हुने बताउनुभयो । महालेखा परीक्षकको कार्यालय ७ रोपनी क्षेत्रफलको जग्गामा बनेको छ । भवनमा बेसमेन्ट सहित १० तला रहेका छन् भने अण्डर ग्राउन्ड २ तलाको  रहेको छ । जसलाई पार्किङको लागि प्रयोग गरिनेछ । पार्किङमा ५० वटा ४ पांग्रे सवारी साधन र २४० वटा दुई पांग्रे सवारी साधन अट्ने जनाइएको छ ।