Trending News

नेपालमा स्थानीय निर्वाचनका लागि नेपाल–उत्तराखण्ड जोड्ने सबै अन्तर्राष्ट्रिय पुल ७२ घण्टाका लागि बन्द

0 Shares

दिल्ली, 10 मई 2022

10 मई 2022 मंगलवारका दिन नेपाल–उत्तराखण्ड जोड्ने सबै अन्तर्राष्ट्रिय पुल साँझ ७ बजेदेखि ७२ घण्टाका लागि बन्द हुने भएको छ । नेपालमा स्थानीय निकायको निर्वाचन हुँदैछ, जसलाई ध्यानमा राख्दै दुई देशबीचको आवतजावत ३ दिनका लागि पूर्णरुपमा प्रतिबन्ध लगाइएको हो । नेपाल प्रशासनले शान्तिपूर्ण रुपमा नागरिक निर्वाचन सम्पन्न गर्नका लागि अन्तर्राष्ट्रिय पुल बन्द गर्न भारतीय प्रशासनलाई आग्रह गरेको थियो, जसलाई भारतीय प्रशासनले स्वीकार गरेको छ । पिथौरागढका डीएम आशिष चौहानले नेपाल प्रशासनको माग पत्र प्राप्त भएको बताए । त्यसपछि भारततर्फबाट दार्चुला र बेत्री जिल्ला जोड्ने सबै पुल ७२ घण्टाका लागि बन्द गर्ने निर्णय गरिएको छ । भारतको उत्तराखण्डमा नेपालसँग २७५ किलोमिटर खुला सिमाना छ । दुई देशलाई जोड्ने यस सिमानामा ८ वटा अन्तर्राष्ट्रिय पुल छन् । जसमा सीतापुल, धार्चुला, बालुकोट, जौलजीवी, झुलाघाट, धोडा र टनकपुर झुलापुल पर्दछन् । जबकि बनबासा मोटर ब्रिज हो। विशेष अवसरमा दुई देश जोड्ने सबै पुल बन्द हुन्छन् ।